Mikołajki w Świetlicy Promyczki

Utworzono: wtorek, 06, grudzień 2005 Super User

We wtorek, 6 grudnia, członkowie samorządu naszej szkoły odwiedzili świetlicę znajdującą się przy kościele O. Kapucynów w Łomży. Zanieśli im zabawki, które zebrano wcześniej na przedświatecznej szkolnej zbiórce.

Dwóch uczniów przebrało się za Mikołajów i rozdawało podopiecznym świetlicy prezenty. Reszta samorządu zorganizowała dzieciom różne gry i zabawy. Najbardziej  podobały się konkursy z nagrodami, w których wszystkie dzieci śmiały się i wyrywały do uczestnictwa.

Do świetlicy przychodzą dzieci, które mogą się w niej pouczyć, odrobić lekcje i pobawić. Niektóre pochodzą  z ubogich rodzin, więc dlatego nasze prezenty sprawiły im tak wielką przyjemność.

Cała impreza udała się nie tylko dzięki szkolnemu samorządowi, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu uczniów  III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, którzy postanowili podzielić się tym, co mają z młodszymi kolegami. Razem do dzieci trafiło około 7 worków mikołajkowych prezentów.

Marta Zarazińska (Ig)