IX edycja konkursu U wrót Europy

Utworzono: sobota, 25, luty 2012 Super User

Dnia 25 lutego 2012 roku odbył się finał wojewódzki IX edycji konkursu U wrót Europy. W bieżącym roku przebiegał pod hasłem: Gospodarka rynkowa w zjednoczonej Europie. Zasadniczym celem konkursu jest krzewienie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych idei jednoczącej się Europy, rozbudzanie zainteresowania polityką, gospodarką rynkową, rynkami kapitałowymi, finansami, bankowością, ekonomią państw zrzeszonych w Unii Europejskiej, poszerzanie wiedzy o dziejach integracji i europejskich programach edukacyjnych.

Temat okazał się być bardzo trudnym i część uczniów w części ustnej walczyła o punktowane miejsca.

Naszą szkołę reprezentowali Ewelina Łebkowska i Mateusz Adamczyk. Po ustnej dogrywce  ostatecznie wyróżnienie otrzymał Mateusz.

Gratulujemy!!!