Wycieczka do Warszawy

Utworzono: środa, 07, marzec 2012 Super User

7 marca uczniowie klas II III  uczestniczyli w zorganizowanej w naszej szkole Giełdzie Pomysłów na Życie, a my -  pierwszaki wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Ruszyliśmy czterema autokarami o godzinie 8.00 i po ponad dwóch godzinach jazdy znaleźliśmy się na miejscu. Po krótkim marszu zasiedliśmy wygodnie w fotelach Multikina w Złotych Tarasach i w końcu, po dwudziestominutowych reklamach, mogliśmy śledzić dramatyczne losy bohaterów filmu Podróż na Tajemniczą Wyspę. W roli młodych poróżników zobaczyliśmy Josha Hutchersona i Vanessę Hudgens, a obok nich na ekranie pojawił się znany wszystkim Michael Cain oraz Dwayne Johnson. Film w technologii 3 D dostarczył nam wielu wrażeń, ale przede wszystkim zadziwił niezwykłymi, pięknymi i bajecznie kolorowymi widokami. Sama fabuła nie była zbyt skomplikowana, ale dobra gra aktorska, sytuacje pełne napięcia, a momentami grozy sprawiły, że dwie godziny spędzone w okularach na nosie minęły niezwykle szybko.

Ale chyba jeszcze szybciej minęły dwie godziny spędzone na zakupach w Złotych Tarasach. Co niektórzy, biegając po wypełnionych po brzegi sklepach, ledwie zdążyli wypić ciepłą herbatę i zjeść hamburgera. Zwłaszcza dla dziewczyn był to prawdziwy Raj i gdyby nie te finansowe ograniczenia...

Rajem dla duszy i intelektu okazała się z kolei interaktywna wystawa w Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy obejrzeń na niej około 340 interaktywnych eksponatów, tzn. stanowisk doświadczalnych lub urządzeń. Prawie trzy godziny biegaliśmy po zespołach, zwanych galeriami. Każda z nich ma swoją nazwę, np. : Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa światła, Świat w ruchu. Momentami czuliśmy się jak dzieci, bo wystawa zaprasza do zabawy, ale też dostarcza niezwykłej wiedzy i rozwija wyobraźnię. Dzięki rzeczowym opisom przy każdym eksponacie i stanowisku mogliśmy zabawić się w młodych uczonych lub poznać ciekawe, choć czasem bardzo zaskakujące prawa natury. Mieliśmy też możliwość przetestować swoją pamięć. Pomogło w tym urządzenie, które ćwiczyło i testowało zdolność zapamiętywania określonych  sekwencji. Uzyskany wynik mogliśmy porównać z wynikiem dnia. Zobaczyliśmy też fontannę Herona, a raczej jej model. Bawiliśmy się w archeologów odkrywających niezwykłe eksponaty zakopane w piasku, graliśmy na laserowej harfie,w której zamiast strun użyto wiązek promieniowania laserowego. Weszliśmy do pomieszczenia stylizowanego na kapsułę archaicznego statku kosmicznego, znaleźliśmy się w mini-studio zdjęciowym przetwarzającym cyfrowo zdjęcie naszej twarzy. Zobaczyliśmu też model układu Ziemia - Słońce ukazujący ruch obrotowy i wirowy naszej planety. Trudno wymienić wszystkie eksponaty, które nas zainteresowały. W ciągu tych kilku godzin było ich tak dużo. Niektórzy z nas odwiedzili Centrum już po raz drugi czy trzeci, ale za każdym razem w tym miejscu odkrywają coś nowego i fascynującego. Pewnie przyjedziemy tu jeszcze nieraz.

Do Łomży wracaliśmy zmęczeni, ale nie pozbawieni energii. Mieliśmy jeszcze siły, by robić zdjęcia czy śpiewać piosenki. Niestety, podróż minęła zbyt szybko i o godzinie 20.30 znaleźliśmy się na miejscu. Cóż, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Ale przecież to nie była nasza ostatnia wycieczka. Na pewno wkrótce znów wyruszymy przed siebie w poszukiwaniu nowych wrażeń - na kolejną wyprawę, a gdzie - czas pokaże.