Żołnierzyki

Utworzono: wtorek, 17, kwiecień 2012 Super User

Już po raz drugi w naszej szkole - 17 kwietnia odbyły się Żołnierzyki. Ich program pokazał, że młodzież w III LO jest niezwykle kreatywna i ma ogromne poczucie humoru. Na Żołnierzykach bowiem nie można było się nudzić! Ich program składał się z kilku części. W pierwszej zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w organizowanych w szkole konkursach. Pierwsze miejsce w konkursie literackim Szkoła Tolerancji zajęła Agnieszka Kobus, a drugie Izabela Ziemak, natomiast w konkursie plastycznym zostały nagrodzone prace:

• Pauliny Sawickiej i Moniki Sulkowskiej (kl. I c) - I  miejsce
  • Aleksandry Olender, Sandry Brzozowskiej, Moniki Brutkowskiej i Patryka Kleja (kl. I g) - miejsce II
  • Karoliny Choromańskiej, Igi Truszkowskiej i Bartka Niedźwieckiego (kl. I c) - miejsce III.

Jury przyznało również wyróżnienia:

• Patrycji Zwierzyńskie (kl. I b)
  • Magdzie Sokołowskiej
  • Aleksandrze Raś
  • Ewelinie Karabin
  • Paulinie Zalewskiej
  • Sylwii Nerkowskiej (kl. I b).

W październiku biblioteka III LO zorganizowała z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dwa konkursy: fotograficzny i plastyczny - na plakat promujący książki, czytelnictwo i bibliotekę. Podczas Żołnierzyków wręczono nagrody  uczniom, którzy wzięli w nich udział. W konkursie fotograficznym miejsce I zajęła Karolina Gawkowska (kl. II f), natomiast w plastycznym przyznano miejsce I Martynie Rogozińskiej z kl. II b, II - Dorocie Maleszewskiej, Elizie Bzurze, Karolinie Cwalinie i Agnieszce Popkowskiej z klasy III g, a III Dominice Przychodzeń (kl. III a). Wyróżnienia otrzymały:

• Magdalena Jankowska (kl. III a),
  • Agnieszka Kobus (kl. III g),
  • Anita Sokołowska (kl. III g),
  • Izabela Ziemak (kl. III g),
  • Magdalena Bączek (kl. III g)
  • Małgorzata Kozioł (kl. III g)

W drugiej części mogliśmy obejrzeć spektakl pt. Kwiatek przygotowany przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pani pedagog Sławomiry Głasek. Uczniowie w sposób niezwykle sugestywny przedstawili problem tolerancji, ukazali marionetkowość człowieka poddanego presji innych ludzi. Wskazali poprzez piękną parabolę, czym jest przyjaźń, jak wielką posiada moc, jak bardzo może pomóc samotnemu i zagubionemu w świecie człowiekowi.

Wiele emocji wzbudziło również rozstrzygniecie konkursów zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Pryznane tytuły:

• Piotr Rafałowski - Popularny Roku,
  • Partycja Chojnowska - Uśmiech Roku,
  • Łukasz Bazydło - Gigant Roku,
  • Marcin Lewiarz - Muzyk Roku.

Salwy śmiechu rozbrzmiewały w sali gimnastycznej III LO podczas kolejnej części Żołnierzyków. Mogliśmy bowiem podziwiać pełen ekspresji pokaz różnych rodzajów tańca współczesnego i różnej muzyki. Obok disco polo słuchaliśmy popu, hart rocku,  reggae, disco, punk rocku.

Ostatnia część Żołnierzyków  pokazała, że w naszej szkole mamy bardzo utalentowaną młodzież. Wzięła ona udział, jak zaznaczyli eleganccy i dowcipni prowadzący, w pierwsze edycji konkursu Mam Talent. Występy uczestników oceniało kompetentne i obiektywne, a przede wszystkim bardzo życzliwe jury w osobach pań: Joanny Milianowicz i  Aleksandry Nowakowskiej oraz pana Janusza Kiliana. Po burzliwych obradach zdecydowało ono, że przyzna I miejsce ex aequo: Ani Mierzejewskie, Klaudii Kubrak oraz Tomkowi Cwalinie i Bartkowi Górskiemu. Poziom uczestników został oceniony bardzo wysoko, a występy dostarczyły wielu emocji.

Podczas Żołnierzyków na pewno na sali nie było nikogo, kto nudziłby się. Pozostaje więc  życzyć sobie, żeby tak ciekawy program, jak w tym roku, znalazł swoją kontynuację  w następnych latach. Tego życzymy naszej młodzieży!