Wykłady i warsztaty w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku

Utworzono: poniedziałek, 04, czerwiec 2012 Super User

4 czerwca 2012 r. grupa 18 uczniów biorących udział w zajęciach z rozszerzenia z biologii wzięła udział w wykładzie i warsztatach w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku. Zajęcia te realizowane były w ramach X Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Uczniowie z klas IIa, IIb, IIc, IId i IIe uczestniczyli w wykładzie Inżynieria genetyczna – przyjaciel czy wróg? przeprowadzonym przez magistra Pawła Kitlasa. W Zakładzie Biotechnologii WSM mogli zobaczyć najkosztowniejszy sprzęt badawczy i laboratoryjny wykorzystywany przez studentów. Uczniowie przeprowadzili też elektroforezę żelową DNA.

Na zakończenie uczestniczyli w warsztatach w Zakładzie Kosmetologii WSM podczas których mieli możliwość zadbać o swoje dłonie. Studentki kosmetologii zajęły się bardzo dokładnie ich wyglądem stosując w tym celu różne zabiegi. Pobyt i zajęcia w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku umożliwiły rozwijanie zainteresowań biologicznych wśród naszych uczniów.