Pielgrzymka maturzystów

Drukuj
Utworzono: sobota, 13, kwiecień 2013 Super User

W dniach 04-05 kwietnia 2013 roku młodzież klas III naszego liceum wzięła udział w kolejnej już pielgrzymce na Jasną Górę.

O godzinie 7.00 z Pl. Niepodległości w Łomży pięcioma autokarami grupa maturzystów wyruszyła wraz z nauczycielami i ojcem Sebastianem do Częstochowy. Po długiej, bo 6-godzinnej, lecz miłej podróży zostaliśmy zakwaterowani w Domu Rekolekcyjnym u Sióstr Szarytek mieszczącym się przy ulicy Św. Barbary. O godzinie 16.00 wszyscy zgromadziliśmy się na nabożeństwie Eucharystycznym przed cudownym obrazem Matki Bożej. Nabożeństwu przewodniczył ojciec Sebastian i ojciec Paulin z klasztoru jasnogórskiego. Koledzy i koleżanki z naszej szkoły grali i śpiewali Najświętszej Panience pieśni i psalmy. Do Matki Bożej i Jej Syna?Jezusa wznosiliśmy nasze gorliwe modlitwy i prośby o pomyślnie zdaną maturę.

Wieczorem o godz. 19.00, w nieco zimowej scenerii, ruszyliśmy na wały klasztoru, by w ciszy i skupieniu rozważać mękę Pana Jezusa. Podziwialiśmy piękne rzeźby ze scenami z drogi krzyżowej oraz posąg Jana Pawła II. O godzinie 21.00 wszyscy uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim.

W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Muzeum Auschwitz. Dla wszystkich pobyt w miejscy kaźni tysięcy ludzi było wielkim przeżyciem.

Stamtąd pojechaliśmy do Krakowa, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy Wawel, Stary Rynek i wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej.

Pełni niezapomnianych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720