Szkolna kampania Jestem OK

Utworzono: niedziela, 21, kwiecień 2013 Super User

Dnia 19 kwietnia 2013 roku została zakończona szkolna kampania ?Jestem OK? przygotowana przez pedagoga szkolnego i Samorząd Uczniowski III LO. Celem akcji było wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz przedstawienie skutków niewłaściwego odżywiania się uczniom naszej szkoły.

W ramach realizacji celów kampanii, pod hasłem ?Polubić siebie? zostały przeprowadzone godziny wychowawcze, podczas których uczniowie, dzięki różnym ćwiczeniom, podbudowywali swoją samoocenę. Ogłoszony został również konkurs fotograficzny, którego zwycięzców, w czasie apelu zorganizowanym na podsumowanie kampanii ?Jestem OK?, nagrodziła pani wicedyrektor, Katarzyna Życzkowska.

Podczas apelu zostały przedstawione również dwie scenki. Jedna z nich została przygotowana przez pedagoga szkolnego. Przybliżyła ona zgromadzonej młodzieży problem braku akceptacji samego siebie, który dość często dotyka nastolatków w okresie dojrzewania. Natomiast druga, przygotowana w zabawny sposób przez Samorząd Uczniowski, pokazała, jak pod wpływem innych osób i popkultury zatracamy w sobie własną indywidualność. Obie scenki skłaniały do refleksji nad samym sobą oraz dostrzeżenia tego, że w każdym z nas tkwią pokłady różnych umiejętności i zdolności, trzeba je tylko umieć odkryć.

Aleksandra Olender (IIg)