XXVIII edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Drukuj
Utworzono: wtorek, 23, kwiecień 2013 Super User

20 kwietnia 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowali w nim: Paulina Chojnowska (IIb) i Marek Salwa (IId).

Około godziny 10.00 odbyło się uroczyste otwarcie olimpiady. Kilka minut później rozpoczęły się eliminacje pisemne, polegające na rozwiązaniu 50 zadań testowych. W etapie tym uczestniczyło 113 uczniów ze szkół średnich województwa podlaskiego.

Około godziny 11.30 uczestnicy wysłuchali wykładu dr. hab. inż. Tomasza Mokrzyckiego z Katedry Ochrony Lasu i Ekologii SGGW w Warszawie pt. ?Reguła przetrwania, czyli strategia obronna owadów?. Po ogłoszeniu wyników części pisemnej 12 najlepszych uczestników wzięło udział w eliminacjach ustnych.

Uczniowie naszej szkoły w tym konkursie uzyskali wyróżnienia.

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720