Zakończenie roku szkolnego klas III

Utworzono: sobota, 27, kwiecień 2013 Super User

Nowe jest w zasięgu ręki ? słowa te mogliśmy przeczytać 26 kwietnia podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Aż trudno uwierzyć, że do matury zostało zaledwie kilka dni.

Ale zanim to nastąpi, po raz ostatni młodzież klas trzecich zebrała się w sali gimnastycznej, by wysłuchać słów pani dyrektor G. Chodnickiej, która podkreśliła w swoim przemówieniu, że czas trzech ostatnich lat był dla uczniów czasem pracy, a na ile była ona owocna, okaże się na maturze. Tego dnia wręczono również nagrody i podziękowania uczniom, w sposób szczególny wyróżniającym się w nauce, pracy społecznej oraz w sporcie.

Wysłuchaliśmy także przemówienia przedstawicieli klas trzecich. Okazało się, że ta chwila pożegnania była dla wielu uczniów szczególnie wzruszająca, bo na niektórych twarzach pojawiły się  łzy. Nie zabrakło słów podziękowania za  trzy lata troski, opieki i wyrozumiałości. Nie mniej ciepłe były słowa rodziców młodzieży kończącej szkołę, skierowane do Rady Pedagogicznej i uczniów. Przyszłym maturzystom życzono połamania na maturze piór, a raczej długopisów,  i wręczono  je młodzieży, by, oczywiście, przyniosły abiturientom na egzaminie dojrzałości  tylko i wyłącznie szczęście. Każdy uczeń otrzymał też pamiątkowe tablo, by w ten sposób na zawsze pamiętał twarze tych, wśród których spędził trzy niezapomniane lata.

Podczas uroczyste akademii mogliśmy również obejrzeć program  artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani K. Życzkowskiej i pani L Choińskiej. Jego pierwsza część  miała wyraźnie nostalgiczny, wspomnieniowy charakter. Prezentowała metaforyczną wędrówkę przez życie, trud zdobywania nowych doświadczeń, docieranie do mądrości, choć nie zawsze jest to łatwe i przyjemne. W pamięci chyba wszystkich zgromadzonych w sali pozostanie wspólne i zarazem porywające odśpiewanie piosenki Przeżyj to sam. Takiej spontaniczności i energii chyba nie spodziewał się nikt!

Druga część programu artystycznego miała zupełnie inny charakter ? była niezwykle pogodnym pastiszem Wesela  Wyspiańskiego. Tym jednak razem weselnicy znaleźli się w nowej dla siebie sytuacji ? musieli po raz kolejny przystąpić do matury. I na nic  się zdały wykręty i ucieczki ? sprawnie działający aparat przymusu posadził uciekinierów w ławkach i kazał pisać egzamin. Trudno było zachować powagę podczas występu naszych przyszłych maturzystów. Widać wyraźnie, że dali  z siebie wszystko i wykazali się wielkim talentem aktorskim.

Miejmy nadzieję, że nie mniejszymi zdolnościami , tym razem naukowymi, wykażą się oni na przyszłej maturze, czego z całego serca życzy im cała społeczność szkolna!