Obóz tenisowy - Mazurskie Marzenie

Utworzono: poniedziałek, 03, czerwiec 2013 Super User

20 maja 2013 r. 30-osobowa grupa uczniów z klas I i II wraz z 4 opiekunami opuściła mury naszej szkoły, aby w ramach programu profilaktycznego ?Wasze wybory? w zakresie ?ŁPPiRPAoPS? - profilaktyka I stopnia zadanie nr 2 ?Wdrażanie w szkołach programów profilaktycznych dotyczących szkodliwości używania substancji psychoaktywnych i szkodliwości picia alkoholu? udać się na obóz ?Z rakietą po zdrowie?. Program został przyjęty i dofinansowany przez Urząd Miasta w Łomży.

Do hotelu Mazurskie Marzenie w Januszkowie dotarliśmy około godziny 20. Po zwariowanym zakwaterowaniu się w pokojach udaliśmy się na pyszną kolację, a następnie mogliśmy cieszyć się czasem wolnym.

Dzień drugi tak jak i pozostałe rozpoczął się przyjemnym biegiem przez las lub siłownią na powietrzu, po której  udaliśmy się na wyczekiwane śniadanie. O godzinie 10 zaczynaliśmy zajęcia z pedagogiem szkolnym, panią Sławomirą Głasek, które trwały 1,5 godziny. Po burzliwych dyskusjach ruszaliśmy na korty, gdzie trenowaliśmy pod czujnym okiem wspaniałych trenerów:  pana Artura Proniewskiego i pana Tomasza Waldzińskiego. Wyczerpujące treningi nagradzane były obiadem i czasem wolnym. Potem czekały na nas zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez panią Katarzynę Mikołajczyk, a jeszcze potem znów nauka tenisa. Po godzinnych zmaganiach, wygłodniali  pędziliśmy na kolację, po której również czekał nas znów trening.
W  środę kolejna atrakcja - ognisko. Bawiliśmy się świetnie  pomimo niesprzyjającej pogody. Najedzeni i szczęśliwi ruszyliśmy znów na nasze kochane  korty.

Przedostatni dzień pobytu dostarczył nam również wiele wrażeń i emocji, ponieważ odbył się turniej sprawdzający nasze nabyte umiejętności. O to szczęśliwcy:

• W kategorii  dziewcząt zwyciężyły:
  1. Urszula Bałdowska
  2. Aneta Konert
  3. Aleksandra Jackowska
  • W kategorii chłopców zaś:
  1. Paweł Niecikowski
  2. Krzysztof Kozłowski
  3. Mateusz Jemielity

Zwycięzcy  zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami. Na otarcie łez odbył się również Turniej Pocieszenia, w którym pierwsze miejsce zajęła Paulina Rogalska, zaś wieczorem, w ramach relaksu, bawiliśmy się na dyskotece.

W piątek 24 maja 2013 r. po oficjalnym zakończeniu obozu, rozdaniu nagród i koszulek, zjedliśmy ostatni obiad w hotelu,  po czym spakowaliśmy nasze bagaże, by ponownie zawitać w murach naszej, kochanej szkoły. Po pobycie zostaną nam niezapomniane wspomnienia.

Marlena Rutkowska