Obóz sportowy w Koźle

Drukuj
Utworzono: niedziela, 23, wrzesień 2012 Administrator

10 września 2012 r. grupa uczniów opuściła mury naszej szkoły, aby, w ramach szkolnego programu profilaktycznego Wasze wybory, udać się na obóz zorganizowany w Koźle koło Kolna. Program został przyjęty i dofinansowany przez Urząd Miasta w Łomży, w ramach konkursu Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2012 r. W obozie wzięło udział 30 uczniów z klas II i III oraz 4 opiekunów. Wszyscy chętnie zostawiliśmy szkołę i naukę na 5 dni, by wspólnie z innymi miło i ciekawie spędzić czas.

Na miejsce dotarliśmy w poniedziałek 10.09.2012 r. około godziny 18. Po zakwaterowaniu w pokojach udaliśmy się na kolację, a po krótkim spotkaniu organizacyjnym ruszyliśmy na korty.

Dzień drugi, tak jak i reszta dni, zaczął się miłą pobudką. Nie wiedząc, co nas czeka, z radością, jaką można przeżywać o 8 rano, ruszyliśmy na poranną zaprawę. Wróciliśmy zmęczeni. Jedynym plusem było to, że zaraz po zaprawie czekało nas pyszne śniadanie. O godzinie 10 zaczynaliśmy zajęcia z pedagogiem szkolnym, panią Sławomirą Głasek. Zajęcia trwały 1,5 godziny, a ponieważ były interesujące i zabawne, wszyscy z chęcią na nie chodziliśmy. Miały jeszcze jedną zaletę - pobudzały nas po ?dobrze? przespanych nocach. Po zajęciach, podzieleni na 4 grupy, ruszaliśmy na korty. Duży fizyczny wysiłek pod okiem panów: Artura Proniewskiego i Tomasza Waldzińskiego nagradzany był pysznym obiadkiem o godzinie 14. Jednak ta przyjemność nie trwała długo, gdyż zaraz po obiedzie czekały nas kolejne treningi, a po wyczerpującej grze w tenisa ostatni obowiązkowy punkt programu, czyli zajęcia z literatury prowadzone przez panią Renatę Maliszewską-Bagińską. Gdy zajęcia kończyły się, ?. zaczynał się czas wolny. Wszyscy spędzaliśmy te najprzyjemniejsze chwile wesoło, bo w miłym towarzystwie.

Po ciężkim środowym dniu bardzo relaksujący okazał się grill. Chociaż pogoda nie sprzyjała, atmosfera była bardzo gorąca. Nikt w tak doborowym towarzystwie nie narzekał na deszcz czy wiatr.

Czwartek był ważnym dniem dla nas wszystkich. Tego dnia odbył się profesjonalnie zorganizowany turniej tenisa ziemnego. Chociaż dawaliśmy z siebie wszystko, nie każdy mógł wygrać. Oto szóstka szczęśliwców:

Kategoria chłopców:

  1. Jakub Kalinowski (II c)
  2. Bartek Dudek (II g)
  3. Patryk Proniewski (III f)

Kategoria dziewcząt:

  1. Diana Bagińska (II g)
  2. Paulina Chojnowska (II b)
  3. Karolina Choromańska (II c)

Zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami. Otrzymali też drobne upominki.

Jeśli ktoś nie miał tego dnia szczęścia, mógł się wykazać następnego dnia w turnieju jednej piłki. Udział w nim wzięli nie tylko wszyscy uczniowie, ale też pani Sławomira Głasek.

Wyniki turnieju jednej piłki:

  1. Jakub Kalinowski (II c)
  2. Bartek Dudek (II g)
  3. Maciej Borawski (III f)

Na tę trójkę zwycięzców również czekały nagrody.

Po emocjonującej rywalizacji wieczór upłynął nam na dyskotece i przygotowaniu zabawnych karykatur uczestników obozu. Z karykatur tych została przygotowana galeria, przy której tworzeniu wszyscy świetnie się bawiliśmy.

W piątek 14.09.2012 r., po oficjalnym zakończeniu obozu, rozdaniu nagród i koszulek, udaliśmy się na ostatni obiad, po czym spakowaliśmy nasze rzeczy, by ?z utęsknieniem? powrócić w mury naszej szkoły.

Karolina Choromańska II c


Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720