Dzień Języków Obcych

Utworzono: czwartek, 04, październik 2012 Administrator

W piątek 29.09.2012 r. w naszej szkole jak co roku obchodzono Dzień Języków Obcych. Z tej okazji mogliśmy choć przez chwilę poczuć się jak społeczeństwo posługujące się językiem: angielskim, niemieckim, czeskim, włoskim oraz francuskim. Zaraz po wejściu do budynku, na parterze witał wszystkich brytyjski wystrój, tj. charakterystyczna czerwona budka telefoniczna, rozwieszone pranie z emblematami angielskimi oraz napis European Day Of Languages, obok którego zawisła flaga Wielkiej Brytanii. Pierwsze piętro ozdobione było czerwono-żółto-czarnymi balonami, a na oknie zawisła flaga Niemiec. Ostatnie piętro miało charakter rosyjski.

Akademia na sali gimnastycznej rozpoczęła się na piątej godzinie lekcyjnej. Zgromadzonych uczniów i nauczycieli powitały piosenką Cher Lloyd Want U Back Izabela Danowska oraz Patrycja Zwierzyńska. Prowadzący Anna Lewańska i Bartosz Karwowski udowodnili, iż wcześniej wymienione już języki obce nie są im obce. Dowiedli tego, witając gości różnorodnymi, obcojęzycznymi zwrotami. Przedstawienie zaczęło się od scenki (w wykonaniu uczniów klasy II E) o polskim małżeństwie i ich drugim miesiącu miodowym w Anglii. Następnie klasy trzecie prezentowały wybrane europejskie państwa. Jako pierwszy obejrzeliśmy skecz Waldemara Malickiego o prostocie języka niemieckiego w wykonaniu Maćka Śliwieckiego. Następnie prezentowana była Wielka Brytania wraz z jej znakami charakterystycznymi: irlandzkim tańcem, Winstonem Churchillem, Jamesem Bondem, królową Elżbietą II oraz Beatlesami. Klasa prezentująca Włochy, podczas swojego referatu poczęstowała widownię namiastką włoskiej kuchni: kawałkami pizzy, co bardzo spodobało się gościom akademii. Z kolei uczniowie klasy III C przybliżyli wszystkim Czechy, opowiadając o głównych atrybutach tego państwa. Swoje wystąpienie uzupełnili wykonaniem piosenki Ewy Farnej, p.t. Cicho. Kolejnym prezentowanym krajem była Francja wraz z pysznymi, francuskimi rogalikami.

Ostatnie przedstawiane państwo to Rosja. Mówiąc o tym kraju, zwrócono przede wszystkim uwagę na jego ważne osiągnięcia. Ciekawą imitacją rosyjskiej rozrywki okazała się piosenka Russian Boys, p.t. Dziewcionka wykonania przez uczniów klas trzecich. Na koniec wszyscy biorący udział w widowisku wykonali utwór We don?t need no education Pink Floydów.

Po krótkim podsumowaniu programu przez Panią dyrektor Katarzynę Życzkowską na sali ponownie rozbrzmiała piosenka Gusttavo Lima pt. Balada Boa. Wykonał ją Tomek Cwalina i podbił tym samym serca wszystkich gości uczestniczących w Dniu Języków Obcych.