Biwak Ic

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 08, październik 2012 Administrator

12.09.2012 r. o 10:00 spotkaliśmy się na Placu Niepodległości. Nie obyło się bez spóźnień. Jak na początku standard: sprawdzanie obecności, małe pouczenia od opiekunów - co można, czego nie. Wkrótce ruszyliśmy w drogę.

Po zakwaterowaniu i rozpakowaniu bagaży, wszyscy wyszliśmy przed domki. Po chwili podzieliliśmy się na sześć grup. Później dostaliśmy do rąk cukierki sezamkowe zawieszone na długiej niteczce, którą każda osoba z grupy musiała wziąć do buzi i za pomocą języka wsunąć cukierek do ust.

Po ukończeniu zadania udaliśmy się na spacer po lesie. W krótkiej przerwie na odpoczynek musieliśmy znaleźć jak najwięcej jadalnych grzybów. Niestety nie wszyscy znali się na grzybobraniu i zrywali każdy napotkany grzybek. Po powrocie ze spaceru i po zjedzonym obiedzie, mieliśmy czas wolny.

Później Nasza Pani wychowawczyni połączyła nas w pary. Każda osoby miała 3minuty, aby opowiedzieć jak najwięcej o swoich zainteresowaniach i nie tylko. J Na początku trochę nieśmiałości, a później jakby na ?szybkich randkach?.

Po krótkich rozmowach udaliśmy się na ognisko. Ale najpierw były sportowe konkurencje m.in. grupowe dźwiganie na plecach, robienie taczek itp.. Zmęczeni usiedliśmy przy ognisku i zaczęliśmy smażyć kiełbaski. Dla niektórych nie były one przeznaczone, ponieważ same ?uciekały? do ogniska.

Nagle spadł deszcz! Szybko zwinęliśmy swoje manatki i uciekliśmy na stołówkę. Opiekunowie każdej grupie dali za zadanie ułożenie wierszyka lub piosenki o naszej klasie. Najpierw nie mogliśmy się do tego zabrać, ale po jakimś czasie ćwiczenie okazało się bardzo przyjemne i zabawne. Wieczorem wszystkie grupy musiały w ciekawy sposób zaprezentować swoją pracę. Opiekunowie wcielili się w rolę jurorów i wybrali najlepszy wierszyk. Po konkurencji wszyscy udaliśmy się do swoich pokoi i ?grzecznie poszliśmy spać?.

Rano mieliśmy 10 minut, żeby stawić się na śniadaniu. Wszyscy razem przy wielkim stole jedliśmy i rozmawialiśmy. Po posiłku sprzątnęliśmy po sobie i poszliśmy się pakować. Nikt z nas nie miał najmniejszej ochoty wracać do Łomży, ponieważ wiedzieliśmy co nas czeka - nauka!

Bardzo mile wspominamy ten wyjazd integracyjny i mamy nadzieję, że będzie ich dużo, dużo więcej!

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720