Krwiodawstwo (X)

Drukuj
Utworzono: wtorek, 09, październik 2012 Administrator

W poniedziałek 8 października 2012 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Już od pierwszych godzin lekcyjnych na korytarzu stała grupa odważnych, którzy postanowili wesprzeć chorych. Oczywiście, każdy miał pewne obawy. Ja również wahałam się, ale, na szczęście, oddawanie krwi wcale nie było takie straszne. Miłe panie pielęgniarki rozwiały wszystkie nasze obawy i sprawiły, że ukłucie igłą było prawie nieodczuwalne. Piotrek był lekko zawiedziony, gdyż nie został zakwalifikowany, a tak bardzo chciał pomóc. Ada przyznała, że w ogóle nie czuła ubytku krwi i jest szczęśliwa, że mogła wziąć udział w akcji. Wszyscy wspólnie przyznaliśmy, że warto pomagać, tym bardziej, że nic nas to nie kosztuje. Strach przed widokiem krwi był nieporównywalny z satysfakcją, jaką poczuliśmy już po wszystkim. Nastrój poprawiły nam również słodkości, jakie otrzymaliśmy za tę bezinteresowną pomoc.

Dzisiaj oddałam krew po raz pierwszy, ale jestem pewna, że wezmę udział również w kolejnej akcji i zachęcam do tego innych. Dlaczego? Bo warto pomagać i dzielić się tym życiodajnym płynem. Być może wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, że w ten sposób możemy uratować komuś życie. Te pół godziny, które poświęcimy na badanie i oddanie krwi, może stanowić dla kogoś kilka szczęśliwych lat życia. Nikt z nas nie wie, czy to akurat komuś z nas nie będzie kiedyś potrzebna pomoc. Myślę, że ochotnicy, którzy zechcieli wziąć udział w akcji, powinni być wzorem do naśladowania dla innych.

Beata Śmiarowska III c

PS. Tego dnia 24 śmiałków oddało 10,800 l krwi.

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720