Wycieczka klas IIe i IId do Warszawy

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 15, październik 2012 Administrator

Piątego września o 8:40 spotkaliśmy się na Placu Niepodległości. Następnie została sprawdzona obecność, później kontrola autobusu i na koniec walka o miejsca (szczególnie cenne były miejsca przy oknie). Wkrótce ruszyliśmy w drogę.

Podróż nie była długa i minęła w przyjemnej atmosferze. Po dotarciu do Warszawy pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy były Powązki. Pod kierownictwem przewodnika zwiedziliśmy znaczną część tego oryginalnego miejsca i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy np. jacy ludzie zostali tam pochowani. Po dwóch godzinach wróciliśmy do autobusu i pożegnawszy się z przewodnikiem, wyruszyliśmy w dalszą drogę.

Następnym celem podróży było Muzeum Powstania Warszawskiego. Po podzieleniu na dwie grupy wyruszyliśmy zwiedzać. Muzeum posiada wiele interesujących eksponatów, wiele krótkich filmów na trasie zwiedzania, i może nie do końca realistyczną, ale ciekawą symulację chodzenia po kanałach, których używali powstańcy. Wielu osobom spodobał się pomysł z kartkami kalendarza, które wolno było zbierać (każda była umieszczona w innym miejscu i mówiła o innym wydarzeniu).

Po zwiedzaniu każdy otrzymał czas wolny na buszowanie po centrum handlowym ?Arkadia?. Oczywiście każdy coś zjadł, to w McDonaldzie, to w KFC, a nieliczni w Burger King?u. Po zbiórce czekał nas kolejny punkt wycieczki.

Każdy z wycieczkowiczów to potwierdzi, że najciekawsze było przedstawienie ?Berek, czyli Upiór w Moherze?. Jest to świetna komedia teatru ?Kwadrat?. W postaci głównych bohaterów wcielają się Ewa Kasprzyk i Paweł Małaszyński. Ona jest typowym ?beretem?, a on, no cóż, po prostu gejem. Komedia przedstawia ich zawiłe losy, i nie zdradzę innych żadnych szczegółów, ale szczerze polecam ten spektakl. Jest pełen humoru, momentami czuć smutek, po czym wybucha się znowu śmiechem. Aktorzy naprawdę bardzo dobrze grają na uczuciach widów.

Po przedstawieniu wyruszyliśmy do autokaru, by wrócić do domu (wróciliśmy do Łomży lekko po północy, ale i tak było warto).

Bardzo mile wspominamy ten wyjazd i mamy nadzieję, że będzie ich dużo, dużo więcej!

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720