Wieczór poezji

Utworzono: wtorek, 23, październik 2012 Administrator

17.10.2012 r. w naszej szkole odbył się wieczór poezji, któremu przyświecało hasło Człowiek człowiekowi. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia były panie Lidia Choińska i Katarzyna Życzkowska, a organizatorem Koło Żywego Słowa

Podczas spotkania uczniowie, recytując wiersze, próbowali znaleźć odpowiedź na trudne pytania dotyczące człowieka. Zastanawiali się kim jest człowiek, czy jest z natury zły czy dobry, czego pragnie, za czym podąża, co czyni go człowiekiem?Przy blasku świec wsłuchiwali się w niektóre bolesne, ale jakże prawdziwe słowa poetów dotyczące natury człowieka, które zasmucały, ale też budziły nadzieje.

Do refleksji skłaniały również pięknie zaśpiewane przez uczennicę klasy I c utwory: Dziwny jest ten świat i Kocham cię życie. Utwierdziły  one uczestników w przekonaniu, że mimo szerzącego się na świecie zła, warto wierzyć w ludzi.

Spotkanie zakończyła recytacja utworu  Edwarda Stachury, którego ostatnia strofa zawiera ponadczasowe wezwanie do pojednania, wyraża nadzieję, że ludzie mogą mimo wszystko się pojednać, być dla siebie ludźmi. Muszą tylko chcieć.

Człowiek człowiekowi wilkiem

Lecz ty się nie daj zwilczyć

Człowiek człowiekowi bliźnim

Z bliźnim się możesz zabliźnić.