Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Utworzono: poniedziałek, 04, wrzesień 2017 Super User

Pustoszeją piesze szlaki, przy ognisku siedzi mgła... Za nami kolejne wakacje. 4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W tym dniu społeczność III LO zebrała się w sali gimnastycznej naszego liceum, by uroczyście go zainaugurować.

Tradycyjnie na początku uroczystości kilka słów skierowała do uczniów i nauczycieli pani dyrektor Grażyna Chodnicka. Wybiegła w swym przemówieniu w przyszłość - przywołując koniec roku szkolnego, kiedy młodzież po ciężkiej pracy otrzyma promocję do następnej klasy lub ukończy - w przypadku klas maturalnych - szkołę. Zanim to jednak nastąpi - stoi przed nią wiele wyzwań.

Zebrana  w sali gimnastycznej społeczność szkolna wysłuchała również listów: Prezydenta Miasta Łomża pana Mariusza Chrzanowskiego, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Jarosława Zielińskiego i Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, który zapewniał młodzież, że chociaż czasem w to wątpicie, wiele zależy od Was – to Wy decydujecie, czy warto z uwagą i aktywnie słuchać tego co mówią nauczyciele. Także Wy możecie, lub nie, zmieniać i dostosowywać szkołę do Waszych potrzeb i marzeń.

W końcowej części spotkania pierwszy raz po wakacyjnej przerwie mogliśmy ponownie spotkać się z poezją. W recytowanych przez uczniów wierszach pobrzmiewała nutka tęsknoty za mijającym latem i czasem beztroski. Ale cóż, wszystko kiedyś się kończy, również wakacje. Przed nami nowy czas i nowe wyzwania, a za dziesięć miesięcy znów będą wakacje.

Elżbieta Kaliściak, Bożena Konopka