Finał Ogólnopolskiego Konkursu „O Naszą Niepodległą!”

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 11, czerwiec 2018 Elżbieta Wiśniewska, Marcin Mikołajczyk

 

 W dniach 7-8 czerwca 2018 r. w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922". Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu wojewódzkiego tego konkursu: Przemysław Siedlanowski i Damian Wiśniewski z kl.3g z opiekunem panem Marcinem Mikołajczykiem oraz Zuzanna Tarnacka i Justyna Wiśniewska z kl.1e, przygotowane przez panią Elżbietę Wiśniewską, które zajęły 3 miejsce w województwie.
Finaliści mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.
Po zaciętej i emocjonującej rywalizacji i zmaganiach przed komisją konkursową podczas uroczystej gali finałowej Prezes IPN pan Jarosław Szarek, Prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego – pan Marcin Schirmer oraz przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej podziękowali uczestnikom finału za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie prac multimedialnych, pisemnych czy fotograficznych. Następnie laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy finaliści oraz ich opiekunowie dyplomy.
Udział uczniów naszej szkoły w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie pod honorowym patronatem MEN wpisuje się w realizację hasła MEN Rok dla Niepodległej.
Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Wiśniewska, Marcin Mikołajczyk 

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

(c) 1998-2017 III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży, ul. Senatorska 13, 18-400 Łomża, tel 86-216-6720